středa 24. června 2015

# Traveling

Letíme letadlem 3. díl - Cesta na letiště

Čauky mňauky, vítejte u dalšího článku na téma Letíme letadlem.


Dnes se budu zaobírat dnem odletu.
Dám tip jak se super snadno dostat na letiště.

Tyto články píši z důvodu, protože mě napadly ale hlavně kvůli tomu aby si lidé mohli trochu inspirovat nebo pomoci jim překonat strach z letiště..
Téměř každou cestu se mě někdo zeptá kam má jít nebo abych mu pomohla najít gate, či kde se vydávají kufry.

Naše pražské letiště je jednoduché, velmi dobře vše značené a téměř nemáte šanci se ztratit ale i přes to vznikají mezi lidmi bludné chvíle kdy neví kam jít.
Jsou to nejen cizinci ale také Češi kteří neví kam maji jít na letišti u nás, natož na cizím letišti kdy kolikrát koordinace selže a vy jste víte kde..


Doma před cestou:Mějte na paměti v kolik hodin odlétáte, abychom nezmatkovali a neměli vše na poslední chvíli.
V klidu ráno vstaňte s časovou rezervou. Udělejte vše potřebné co ráno děláte.Zvolte jednoduchý outfit, který vám bude pohodlný a tak aby jste toho na sobě moc neměly. Nakonec se ujistěte zda máte všechny potřebné doklady, peníze. Zapomenutí ručníku neni nic oproti zapomenutí peněz nebo občanky.Doprava Pokud víte že vás někdo na letiště doveze, máte vystaráno, napůl.
Pokud bydlíte od Prahy dál, jako já a nemá vás kdo na letiště dovézt, mám tip.
 Dbejte časové rezervy a vyjeďte dříve. V letních měsících kdy probíhají všude opravy, objížďky nebo na dálnici před Prahou zácpa, nepodceňujte a vyjeďte klidně o tři hodiny dříve. Lepší brzy než pozdě.

Na letiště bychom se nejlépe měli dostavit 2 hodiny před odletem. Pokud letíte poprvé, nepodceňujte tuto dobu v žádném případě.


Ne každý má ale tu možnost dovežení až na letiště.

Je tu ještě jedna možnost a to metrem a autobusem městské dopravy.
Možná vám to přijde komplikované ale rozhodně neni.

Jak se dostat na letiště hromadnou dopravou?Pokud se autobusem od vás kde bydlíte dokážete dostat do Prahy, v pohodě se dostanete až na letiště.
Jedete-li ve všední den metro a autobusy jezdí každých pár minut. O víkendu po 10 minutách.
Předpokládám že vašim autobusem dojedete na hl. nádr. Florenc.

V klidu vystupte a vydejte se směr metro. Nachází se hned jak vyjdete ven z autobusáku. Cesta vás navede a hlavně většina lidí jde tím směrem.V metru se orientujte podle značení na tabulkách nahoře u stropu když vejdete do stanice metra.
Pokud vůbec nevíte a nikdy jste takhle nejeli, podívat se doma na trasu, kde vystoupit, přestoupit atd..

Předem chci říct. Nejlepší cesty jak se dostat na letiště vedou dvě.
V metru na Florenci se vydáte k nástupišti na linku B směr Zličín, na jejíž konečné stanice vystoupíte. Lze vystoupit i na st. Nové Butovice ale přijde mi delší a složitější.

Druhá cesta vede kdy nastoupíte na linku A, vystoupíte na Dejvická. Ta se však nekříží na Florenci a vy by jste museli nastoupit až na Můstku, což mi přijde též komplikované.

Nejlepší je varianta kdy vystoupíte na konečné stanici Zličín, linkou B.
Sedněte si a počítejte tak s 30 - 40 min. jídzy v metru.
Po výstupu z metra na Zličíně vystoupáte schody nahoru ven. Uvidíte kolem spousta rychlo občerstvení a autobusové nádraží.Pokud máte hlad,doporučuji vyzkoušet místní stánek s pizzou, gnocci. Občerstvení mají opravdu dobré, hlavně pizzy. Vše za super cenu. navíc berou stravenky na které vracejí..
Jedno velké mínus, neni si kam sednout, leda najít lavičku.Jestli že jídlo nechcete a zajímá vás pouze na který autobus máte čekat. Je to autobus č. 100 se zastávkou nacházející se po pravé straně nádraží, hned druhá z kraje.Počkáte až přijede, jezdí asi po 10 - 30 minutách. Nebojte se že byste nastoupily někam kam nemáte. Spolu s vámi na autobus bude čekat sposta cizinců, který maji stejný cíl.

Nastopíte li do autobusu v nemž pojedete asi 20 min.,  odveze vás až před terminál z kterého odlétáte.
Na jednu věc jsem přeci pozapoměla..

Kde si nejlépe směnit peníze

Co bych nedoporučovala, tak je směna peněz někde v malém městě. Vždy mývají vyšší kurz než ve velkých městech.
Kurz můžete sledovat např. na centrum.cz nebo kdekoli jinde.


Bohužel jaký je kurz tady, neplatí v každé směnárně.
Pokud budete mít v Praze čas, vyměnte si peníze tam. Např. u nás v Jihlavě je kurz dost vysoký a nevyplatí se zde měnit. Proto volím vždy Prahu v den odletu.

Mnou doporučené směnárny..
Směnárna na Florenci: jsou zde dvě, jedna v čekací hale a druhá v odbavovací hale která má kurz většinou dobrý, navíc je při cestě.

Golden exchange: za mě nejlepší směnárna s nejlepšími kurzy. Nachází se v ul. Na Poříčí je blízko autobusáku, asi 8 minut chůze. Pokud se v Praze trochu vyznáte, běžte tam.Toť asi vše..
Cesta mi přijde jednoduchá.
Na Florenci vystoupíte, na Florenci nastoupíte na metro B. Vystoupíte na konečné, nikde není třeba přestupovat.
Na konečné se nachází i autobusák z kterého najdete nástupiště kam přijíždí bus č. 100, který vás doveze až na místo. Nic složitého, zvládají to i lidé kteří nejsou odsad.

Myslím že jsem na nic nezapoměla. Pokud ano, dejte vědět do komentářů.

Příště už naposled u dílu Na letišti1 komentář:

  1. my jsme měli cestu na letiště autem a kupodivu, jsem tam byli poměrně rychle... jeli jsme z Chodova přes okruh :)) takže metro jsme neřešili :)
    btw. ten outfit je super! :) něco takového bych si na sebe vzala

    http://somethingbykatep.blogspot.cz/

    OdpovědětVymazat

Disqus Shortname

Comments system