Listopadové události a výlet do Prahy

prosince 07, 2017
Právě nám udeřil prosinec a listopad je za námi, což znamená že na mém initeráři je článek shrnutí událostí za listopad a zajímavosti s tím spojené.

Už jenom na začátek musím říct, že byl listopad pozitivním měsícem a trochu se mi pootočil život o nějaký ten stupeň.

Po nástupu do práce, kam jsem se celkem těšila toho člověk příliš neudělá. Během chození do práce nic moc nestíhám, takže není čas absolutně na nic, natož chodit po nákupech.

Vánoce se neodmyslitelně blíží a kdopak z vás, má už všechny dárky nakoupeny? Mám něco ale rozhodně ne všechno a asi bych k tomu řekla jediné ..no money a nestíhám.

V listopadu jsem se konečně podívala do města Telč, které mám sice blízko ale doposud nebyla možnost tam zajet a má poslední návštěva tohoto města byla někdy kdysi dávno. Telč je hezké město s krásným zámkem, nádherným náměstím a skvělými restauracemi.

 S mým kamarádem jsme sem zajeli na pizzu a do cukrárny, která je dle mého objevem roku. Lepší zákusky a útulnější prostředí jsem neviděla. Kam se hrabou některé předražené cukrárny v Praze.Přišla na mě puberta...

Co pár let už jsem v klidu, nevymetám diskotéky, nepiju žádný alkohol, tak v listopadu jsem se fakt asi zbláznila. Po šesti letech jsem se opět účastnila legendární kalby s legendárními partou lidí, která měla velký zásah do mého života v době těžké puberty a i teď mi přišlo do života skrz ně, zase spousty nových věcí a jeden skvělý člověk. I po tolika letech jsou někteří lidi furt stejní a je fajn, že jsem se s nimi zase shledala.
Žádnou fotku z akce nemám ale věřte, stálo to za to.

 Život nám před sebe předhazuje různé karty a je jen na nás jakou si zrovna dneska vybereme.

Jen jedno malé rozhodnutí může přehodit náš naplánovaný život na jinou lajnu ale svých snů bychom se vzdávat neměli. Během listopadu jsem se stihla lehce odstěhovat, což způsobuje mojí neaktivitu na blogu, za kterou se omlouvám ale takový je život a mé rozhodnutí. Vše bude zase lepší.


Prahu miluji... 

Poslední listopadovou sobotu jsem spolu s bráchou vyrazila na nákupy do Prahy a taky pro zpestření všedních dnů, peněženka s platební kartou se pěkně zapotili. Praha byla krásná jako vždy a už to tak bývá, nevynechám ani gastronomické zážitky.


Vietnamská restaurace Miss Saigon, patří mezi mé nejoblíbenější místo na chutný, zdravý a hlavně netypický oběd nebo večeři. Rýžové nudle s krevetami a zeleninou mám podruhé.

Poslední chutný zážitek byl takovým pěkným závěrem tohoto skvělého dne a zavítali jsme do podniku jménem Ovocný Světozor. Oči jenom scházeli a chutě nemohly odolat krásně nazdobeným dortíkům a chlebíčkům.
Ceny sice nejsou přívětivé ale pro ten gurmánský zážitek .jednou do roka, proč ne..
Makový a tvarohový dortík s malinami, plus oříškový koktejl k tomu...
Outfit jsem zvolila jednoduchý, pohodlný a hlavně takový aby mi v něm bylo teplo.
Nákupy z Prahy vám nejspíš moc neukážu protože většina nákupů byli dárky pro blízké. Jedinou věcí kterou jsem si udělala radost a je to dárek pro mě ode mě, limitovaná paletka od Kat Von D, Saint & Sinner.
Kdo z Vás si ji pořídil také?

V Palladiu jsem vtrhla do Lushe a nakoupila něco pěkného. Baví mě objevovat a očichávat jejich produkty.

Odtučňovací kůra nekončí a teď jsem začala zase opět běhat. Ano, mám po svém boku člověka, který mě v těchto aktivitách podpoří, takže mám větší motivaci a chuť se špíčkama zatočit, i když je teď zima a měsíc v závodění přecpávání se cukrovím celý před námi.

Snažím se vařit a jíst zdravěji, i když to ne vždy jde. Každý krůček se cení.

Konečně mi došly téměř všechny balíčky z Aliexpresu, jenom je zbývá nafotit 😕
Nejposlouchanější písničky měsíce.Tip na film.
Jsem asi nejzaostalejší člověk planety ale začala jsem sledovat seriál Hra o trůny a je to vážně dobrý, takže doporučuji koukat.
Dcera čarodějky je film o dívce jménem Dina, která zdědila po své matce nadpřirozené schopnosti. Když je její matka obviněna z vražd, Dina odhaluje pravdu, díky čemuž se ocitá uprostřed nebezpečného boje o moc. Časoprostorově se jedná o temný středověk v některé ze skandinávských zemí.

Kdo má rád středověk a raději by něco složitějšího, tak můžete zkusit film Vikingové II. Mě příliš nezaujal, asi jsem na tenhle film ještě nedospěla, neboť mi celý příběh přišel blbě zamotaný a moc ho nepochopila.

Mějte se krásně, užívejte šálku čaje nebo kávy a zase příště.

3 komentáře:

 1. Začnu asi od konce :D Hru o trůny jsem nikdy neviděla a ani mě to nelákalo, až někdy do začátku tohohle týdne. Jeden díl jsem měla stažený, abych teda jako někdy koukla, o čem se to furt mluví. No a ani jsem to nedokoukala. Byl to nějaký pokročilejší díl a v momentě, kdy uřízl rytíř hlavu svému koni, jsem to vypla. Nemusím vidět všechno a ráda zůstanu dál zaostalá :D Perfect od Eda Sheerana se mi taky líbí. Jsem zaostalá i v tomhle a jeho písničky jsem zaregistrovala tak před půl rokem, na rozdíl od zmíněného seriálu je mi ale sympatický :D Do Světozoru jsem dřív chodila celkem často, ale už jsem tam nebyla tak dva roky. V Telči jsem byla v létě a moc mi chutnalo v restauraci u Hraběnky :)

  OdpovědětVymazat
 2. To jídlo vypadá tak dokonale, že jsem i hlad dostala. V Praze muselo být skvěle a ten Lush obchůdek musím taky někdy navštívit. :-)
  welcometomyworld

  OdpovědětVymazat
 3. Všude samé jídlo ! :D Děláš mi velké chutě. Praha je krásná a mám tam ráda třeba ty Vánoční trhy, byli jsme tam asi minulý rok a bylo to skvělá atmosféra. :)

  OdpovědětVymazat

Používá technologii služby Blogger.