Sobotní výletování v jihlavské zoo

července 24, 2016
Ahojky... Dnes je neděle, ideální ne dělací den který hodlám trávit v klidu doma a tvořením článků.
Chtěla bych si sepsat a připravit pár článků které chci stihnout ještě než odletím pryč.

Dnes bych vám chtěla napsat jak jsem trávila včerejší sobotu, kde jsem byla a co vše viděla.

Včera jsme se celá famílie (mamka. taťka, brácha a já), rozhodly navštívit jihlavskou zoo, kde už jsem pěkných pár let nebyla.

Zoo se nachází poblíž centra, pod hlavním náměstím nebo blízko City Parku.

Od dob kdy jsme zde chodily když mi bylo kolem deseti let a věku náct, se zoo změnila k nepoznání.
Změnily se jak pavilony, tak i schéma snad poloviny zahrady. Zahrada je vymyšlena opravdu dobře a to tak že člověk obejde opravdu všechna zvířata a nemůže se stát že by něco minul. To je totiž velký problém spousty zahrad, nejvíce těch velkých.
Jihlavská Zoo se mimo jiné věnuje i spoustě jiným programům a aktivitám, lépe bude když se na tyto podrobnosti podíváte na jejich stránky: www.zoojihlava.czK vidění je zde přes 200 exotických zvířat, včetně těch ohrožených a něco málo i z domácích.
Zoo je nově rozdělena do kontinentů podle kterých jsou umístěna zvířata, mimo zvířata je zde velká škála rostlin, takže na své si přijdou i kytičkáři.

Den strávený v zoo se mi líbil, stihly jsme krmení žiraf a ukázky výcviku dravců kteří lidem lítali těsně nad hlavami a sedali na lavičky mezi ně.
V této zoo se mi nejvíce líbil Tropický pavilon a Africká savana.
Počasí bylo krásné, zvířata nebyla zalezlá a odcházela jsem s dobrým pocitem.

Teď se s vámi podělím o několik fotek.

v zoo jich mají celkem třiKoutek s kamerunskými kozami, to bylo vždycky moje.
Ve farmářském stánku si koupila malinový kefír a mohu vám říct že to byl daleko lepší nápad než pít kofolu či jiné sladké srač*y, nápoj skvěle osvěžil a ta chuť.

Zmrzka byla skvělá, jenom ji mohly dát větší porci.Po velmi dlouhé době jsem opět vytáhla vlnkovač a udělala si trochu jiné háro.Oblečená jsem byla v jednoduchých kouskách a k tomu zvolila malou černou kabelku, z bot jsem si obula černé balerýnky.


Po návštěvě zahrady moji mamku napadlo vydat se na Křemešník, místo poblíž Pelhřimova a Novým Rychnovem.

Je to spíš místo na procházku, vylézt si na rozhlednu, podívat se do kostela a v místní restauraci si dát něco malého. Pro aktivisty je zde lanové centrum ale to bylo zrovna včera zavřeno.
Bohužel v restauraci okupovali svatebčani s hosty a tak jsme nakonec skončily v jedné
 vesnické hospodě.
Měla jsem chuť na nakládaný hermelín nebo kachnu s červeným zelím, toto hold neměli, tak jsem skončila u smaženého hermelínu s kroketami, sice je to obojí smažené ale krokety, bez těch to u mě nejde.

5 komentářů:

 1. Udělali jste si moc pěkný výlet. Vlasy ti sluší a jídlo muselo chutnat skvěle. My jsme včera zase jeli do kina na horor Nezhasínej, takže jsme si taky dobře užili. :-)
  welcometomyworld

  OdpovědětVymazat
 2. Když jsem bydlela na Vysočině, tak jsem do jihlavské ZOO jezdila mrtě často. Hrozně pěkná ZOO :) :)

  INKA lifestyle blog

  OdpovědětVymazat
 3. jůů to jste byli na pěkném výletě, moje ségra tam byla před 14 dny s přítelem a já jsem měla v plánu se tam tento víkend, co byl či další mrknou. Bohužel to nevychází a místo toho budou a byly jiné výlety. V zoo v Jihlavě jsem byla naposled vloni a prý tento rok přibyly ještě nový pavilony... tak to mohlo být super. Jinak moc ti to sluší, hlavně ty vlny se ti povedly.

  Somethingbykate

  OdpovědětVymazat
 4. Tak vidím, že jste si taky výlet užily :) krásný fotky

  OdpovědětVymazat
 5. Krásné fotky, Terezko! Já zoologické zahrady mám moc ráda a taky jsem nedávno v jedné byla. Tedy spíš jsem znovu vyrazila do té naší Brněnské. Bylo zrovna velké vedro, ale i tak jsme si to užili :).

  OdpovědětVymazat

Používá technologii služby Blogger.